REKLAAM
 
Poliitika ((L)ibauudised)
Erivabaduspiirkond
Riigikogus läbis täna kolmanda lugemise seaduseelnõu "Erivabaduspiirkondade loomine Eesti vabariigis" ja see hakkab seadusena kehtima 1. jaanuarist 2013. aastast. Pilootpiirkonnana on katsetatud seda siiani Kanepi vallas.
Siseminister Ken-Marti Vaheri sõnul on Kanepis pärast päästeteenistuse komando ja politsei konstaabli ärakaotamist saanud erivabaduspiirkond, kus tegutsevad vabatahtlikud pritsimehed, elanikud on varustatud tulirelvadega, ei kehti Eesti vabariigi seadused ja elanikud on vabastatud tulumaksu maksmisest.
"Teeme riigi veelgi õhukesemaks ja parandame nii piirkonna jätkusuutlikkust ja elupäästevõimekust. Sellises olukorras on kogukonna tunne veelgi tugevam ja elanikud hoiavad veelgi enam kokku", lisas siseminister.
Kanepi vallast nõustus Sergo Tamm jagama oma muljeid elust erivabaduspiirkonnas.
"See on karm maailm, kuhu võõrastele asja ei ole. Kui sa liigud talude juures ja ei tea valla parooli, siis on õigus ilma kohtuta see inimene maha lasta või on õigus sundida inimene talus kuuks ajaks tasuta tööd tegema. Valla territoorium on ümbritsetud erivabaduspiirkonna hoiatussiltidega koos lisasildiga "Ettevaatust, tulistamisohtlik piirkond!", ütles Sergo Tamm. Ta lisas, et siiani on maha lastud 15 võõrast inimest ja turvalisuse puudumise üle ei saa kurta.
REKLAAM