REKLAAM
 
Meelelahutus ((L)ibauudised)
Liu laskmine
Politsei poole on pöördunud Tartu Ülikoolis õppivat 2 Korea tudengit Liu Peng ja Wan Liu Hong, kes on tõsises mures oma turvalisuse pärast. Tudengid on viimastel päevadel
kuulnud üha sagedamini, et Eestis võisteldakse vastlapäeval KÕIGE PIKEMA LIU LASKMISES. Lühikese kasvuga idamaalased ei julge seetõttu vastlapäeval välja minna, kuna politsei ei ole neile vastanud, kas 160 cm on piisavalt väike kasv, et eestlaste püssitoru eest pääseda. Seda, et tulirelvi on meil rohkem kasutusel, kui Koreas, räägiti tudengitele juba enne Tartusse õppima asumist hoiatuseks. Samuti on nad kuulnud, et sageli tarvitatakse enne LIU LASKMIST alkoholi ja siis ei ole mingist hetkest LIU pikkus enam üldse oluline, lastakse niisama ja huupi ning isegi mitu inimest lasevad korraga... (Vana Ment)
 
Meelelahutus ((L)ibauudised)
Veberi imetrikk
USA-s Las Vegases toimunud mustkunsti trikkide võistlusel saavutas esikoha Jürgen Veber, kelle trikk- saada riigilt raha 166000 eurot mustkunsti tegemiseks Ameerikas- kutsus esile kestvad ovatsioonid ja kaasvõistlejate kadedad pilgud. Žürii esimehe David Copperfieldi sõnul oli ta üllatusest sõnatu, sest selline trikk oli isegi tema jaoks midagi täiesti uut.
 
Majandus ((L)ibauudised)
Ühinemine
Pressiteade

Tulenevalt väga raskest majanduslikust olukorrast otsustasid Verepank ja Spermapank ühineda. Ettevõtte uueks ärinimeks saab "Bloody Wanker". (Sõbralt kuuldud)
 
Poliitika ((L)ibauudised)
Presidendivalimised Venemaal
Venemaa Keskvalimiskomisjon teatab: Venemaa 2012 aasta presidendivalimistel paigutatakse kõikidesse valimisjaoskondadesse kaks kasti: üks on Vladimir Putinile antud häälega sedelite jaoks ja teine on äravisatud sedelite jaoks... (Sõbralt kuuldud)
 
Poliitika ((L)ibauudised)
IRL-i vapiloom
Parandamaks oma kuvandit avalikkuse silmis, otsustas IRL korraldada konkursi erakonna vapilooma selgitamiseks. Konkursi tingimuste järgi pidi see elusolend olema hirmuäratav, suure isu ja lühikese mäluga. Lõppvooru jõudsid kolm kandidaati- haug, koha ja lõhe. Koha ei sobinud, sest IRL-i poliitikutel pole kombeks skandaalide ajal oma kohast loobuda. Lõhe küll sümboliseeriks hästi IRL-i olemust, kuid lõhede võime tulla kudema oma kodujõkke ei viita viletsale mälule ning ainult koju kudema tulemine pole eriti isamaaline akt. Seega võitis suure häälteenamusega haug- elab isamaal, täitmatu isuga sööb kodumaist väiksemat kala ning tema viletsa mälu kohta on kasutusel lausa väljend "haugimälu".
 
Poliitika ((L)ibauudised)
Nimemuutus
Arvestades rahva väga kriitilist reaktsiooni plaanile anda demokraatia arendamise sihtasutuste sildi all (DASA) parlamendierakondadele 900000 eurot, otsustasid parlamendierakonnad üksmeelselt, et edaspidi kirjutatakse seadusesse, et raha läheb partokraatia arendamise sihtasutustele (PASA). Plaanide järgi peaks igale PASA-le jaguma vähemalt 200000 eurot. (Sõbralt kuuldud)
 
Majandus ((L)ibauudised)
Aasta inimesed
Eesti-Vene Sõprusühingu kuukiri "Kostimees" valis aasta inimesteks Nikolai Stelmachi ja Indrek Raudse. Kuukirja toimetaja sõnul sai selle otsuse tegemisel määravaks meeste panus kahe riigi vaheliste ärisuhete parandamisel. "Elamislubade müüki võib nimetada ka innovaatiliseks teadmistepõhise majanduse arendamiseks ja klastri tekitamise katseks", lisas toimetaja Feliks-Stepan Buturin.
 
Varia ((L)ibauudised)
Plahvatus
Seni veel kindlaks tegemata kurjategijad lasksid õhku spermapanga. Ühe hetkega hävis tuhandete inimeste kätetöö... (Tauno Rahu)
 
Poliitika ((L)ibauudised)
Alandame piirkiirust
Eesti Vabariigi valitsus otsustas, et seoses traagiliste õnnetuste kasvamisega liikluses ja seoses kahanevate eurotoetustega lähiaastatel hakatakse igal aastal meie teedel olevat piirkiirust vähendama 5 kilomeetri võrra tunnis. Seega on aastaks 2016 plaan jõuda kaherealistel maanteedel piirkiiruseni 70 kilomeetrit tunnis. Jürgen Ligi sõnul toob see kindlasti kaasa trahvidest laekuvate summade suurenemise riigieelarvesse. Ta lisas, et paremat osa eestimaalastest see otsus eriti ei mõjuta, sest Tallinnas nagunii kiiresti sõita ei saa ja linnast väljasõitudel on neljarealised maanteed, kus piirkiirus on suviti ikka 110 kilomeetrit tunnis.
 
Poliitika ((L)ibauudised)
Abistame riigikogulasi!
Eesti Energia juhatuse esimees Sandor Liive tegi täna avalduse, kus ta teatas, et sarnaselt Audide ja Volvode müüjatele teevad nad alates juulikuust riigikogulastele elektrienergia eest maksmisel erihinna. Liive ütles, et temal kui alamakstud tippjuhil on raske mõista, kuidas riigikogulased üldse neljakordse keskmise palgaga hakkama saavad. Keskmine allahindlus hakkab olema 20% elektri energia hinnast. "Ma loodan, et see samm juhib tähelepanu meie parlamentääride raskele majanduslikult olukorrale. Banaane nad jõuavad juba osta, aga suurt enamaks raha ei jätku. Uskuge mind, ma tean, millest räägin. Mina tuleksin toime 20000 eurose kuupalgaga, praegune palk tagab vaid vegetatiivse eksistentsi," lisas Liive
 
Varia ((L)ibauudised)
Liikluspolitsei uudised
Liikluspolitsei pidas jaanipäeval kinni 34-aastase Aini. Uurimisel selgus, et purupurjus mees oli auto koju unustanud. (Margo Vaino)
 
Majandus ((L)ibauudised)
Uus ärinimi
Et lõplikult vabaneda minevikutaagast ja ettevõtte nimest, mis klientide jaoks ei seostu ihaldusväärse Põhjalaga, otsustas tuntud mööblitootja oma endisaegade hõngu kandva nime "Viisnurk" asendada uue ärinimega. "Uus ärinimi paigutab meid kohe jõuliselt Põhjala konteksti ja kõlab lisaks kõigele ka väga suupäraselt," lisas uue ärinimega ettevõtte juhatuse esimees. Ettevõtte uueks nimeks on nüüd NorSkan.
 
Meelelahutus ((L)ibauudised)
Uudistoode
ERR-i juhatuse liige Hanno Tomberg tegi täna avalduse, et koostöös maineka teadusasutusega on tooteareng jõudnud uude faasi ja õige pea toovad nad turule innovaatilise uudistoote "Maga". Hanno Tomberg sõnul avastasid Eesti Uneuuringute Instituudi teadurid, et nende saade "Foorum" suudab magama panna ka kõige rängema unepuuduse alla kannatajad. "Uuringute järgi mõjuvad eriti efektiivselt need Foorumi saated, kus kohal on nelja parlamendierakonna esindajad," lisas Hanno Tomberg. Müügile tulevad DVD-d ja CD-d on varustatud hoiatusega, et nende materjalide vaatamine-kuulamine võib põhjustada äkilist unisust ja isegi uinumist
 
Poliitika ((L)ibauudised)
Nobeli rahupreemia
Tänavune Nobeli rahupreemia otsustati anda USA presidendile Barack Obamale. Üks otsustajatest kommenteeris oma otsust nii: "Rahupreemia määramisel sai otsustavaks faktoriks Obama tegutsemine telesaates, mis päädis rahurikkujast kärbse osava vaigistamisega.Obama jaoks oli see väike samm rahulikuma maailma suunas, kuid inimkonna jaoks aga hoopis suureks teenäitamiseks, mida peab tegema, et maailm muutuks rahulikumaks paigaks".
 
Poliitika ((L)ibauudised)
Seaduse täiendamine
Riigikantselei teatab, et viimase aja sagedased korruptsioonijuhtumid on põhjustanud peaministri pahameele ning riigikantselei töötab hetkel välja korruptsiooniseaduse täiendamise seadust. Seaduse seletuskirja järgi aitab kingituste või tasuta hüvede legaliseerimine vähendada riigis korruptsioonijuhtumite arvu ning parandab oluliselt riigi mainet. Seaduse projektis on määratletud kingituste maksumus ülempiir järgmiselt:
1. Minister ja võimuerakond - kuni 50000 €
2. Kantsler - 40000 €
3. Riigikogu saadik - 30000 €
4. Riigiametnik - 20000 €
5. KOV ametnik - 15000 €
6. Opositsioonierakond - 10000 €
7. Peaminister - kingituse maksumus limiteerimata
Seaduse projekt näeb ette karmi karistust neile, kes selle piiri ületavad. Riigikogu erakonnad tervitavad seaduse projekti ja loodavad, et isegi kui seadus ei kaota korruptsiooni täielikult viib see korruptsioonijuhtumite arvu miinimumini. (Hannes Toomsalu)
REKLAAM