REKLAAM
 
Majandus ((L)ibauudised)
Uus ärinimi
Et lõplikult vabaneda minevikutaagast ja ettevõtte nimest, mis klientide jaoks ei seostu ihaldusväärse Põhjalaga, otsustas tuntud mööblitootja oma endisaegade hõngu kandva nime "Viisnurk" asendada uue ärinimega. "Uus ärinimi paigutab meid kohe jõuliselt Põhjala konteksti ja kõlab lisaks kõigele ka väga suupäraselt," lisas uue ärinimega ettevõtte juhatuse esimees. Ettevõtte uueks nimeks on nüüd NorSkan.
 
Varia ((L)ibauudised)
Uus saatesari!
Alates veebruari keskpaigast, UUS SAATESARI!
„EESTI OTSIB GALOJANI“
Osaleda võivad kõik!
Esimene voor leiab aset Londonis.
Saate finaal filmitakse üles Harku naistevanglas.
Saate võitjale auhind – kuni 70 000 eurot võõrast raha.
Saatejuht Erik Niiles Kross
Kohtunikud Koit Pikaro, Andres Anvelt, Kalle Laanet" (Margus Lehismets)
 
Varia ((L)ibauudised)
Plahvatus
Seni veel kindlaks tegemata kurjategijad lasksid õhku spermapanga. Ühe hetkega hävis tuhandete inimeste kätetöö... (Tauno Rahu)
 
Poliitika ((L)ibauudised)
IRL-i vapiloom
Parandamaks oma kuvandit avalikkuse silmis, otsustas IRL korraldada konkursi erakonna vapilooma selgitamiseks. Konkursi tingimuste järgi pidi see elusolend olema hirmuäratav, suure isu ja lühikese mäluga. Lõppvooru jõudsid kolm kandidaati- haug, koha ja lõhe. Koha ei sobinud, sest IRL-i poliitikutel pole kombeks skandaalide ajal oma kohast loobuda. Lõhe küll sümboliseeriks hästi IRL-i olemust, kuid lõhede võime tulla kudema oma kodujõkke ei viita viletsale mälule ning ainult koju kudema tulemine pole eriti isamaaline akt. Seega võitis suure häälteenamusega haug- elab isamaal, täitmatu isuga sööb kodumaist väiksemat kala ning tema viletsa mälu kohta on kasutusel lausa väljend "haugimälu".
 
Poliitika ((L)ibauudised)
Rahvaarv
Valitsuse pressikonverents.
Ajakirjanik: "Väga palju räägitakse inimeste lahkumisest meie riigist. Kas olete nõus, et kui rahvaloendusel selgub, et meie rahvastik on kiirelt kahanenud, siis võib reformierakonna kui pidevalt valitsuses olnud erakonna poliitika läbikukkunuks lugeda. Aitäh."
Andrus: "Kõigepealt niipalju, et küsitlust pole veel läbi viidud ja minu heade tuttavate rahvastikuteadlaste arvates võib Eesti rahvaarv vahepeal isegi kasvanud olla. Innovatiivne e-rahvaloendus võib kriitikutele väga ootamatuid tulemusi anda. Aga kui tuleb välja, et rahvastik ongi kahanenud, siis vaatame asja positiivset külge ka- lahkuvad peamiselt reformierakonda mitte valivad inimesed ja meie populaarsus tõuseb. Ja kui meie populaarsus tõuseb, siis kuidas saab rääkida läbikukkumisest, sest meid toetavad inimesed toetavad ka meie poliitikat. " (Sõbralt kuuldud)
 
Meelelahutus ((L)ibauudised)
Veberi imetrikk
USA-s Las Vegases toimunud mustkunsti trikkide võistlusel saavutas esikoha Jürgen Veber, kelle trikk- saada riigilt raha 166000 eurot mustkunsti tegemiseks Ameerikas- kutsus esile kestvad ovatsioonid ja kaasvõistlejate kadedad pilgud. Žürii esimehe David Copperfieldi sõnul oli ta üllatusest sõnatu, sest selline trikk oli isegi tema jaoks midagi täiesti uut.
 
Meelelahutus ((L)ibauudised)
Liu laskmine
Politsei poole on pöördunud Tartu Ülikoolis õppivat 2 Korea tudengit Liu Peng ja Wan Liu Hong, kes on tõsises mures oma turvalisuse pärast. Tudengid on viimastel päevadel
kuulnud üha sagedamini, et Eestis võisteldakse vastlapäeval KÕIGE PIKEMA LIU LASKMISES. Lühikese kasvuga idamaalased ei julge seetõttu vastlapäeval välja minna, kuna politsei ei ole neile vastanud, kas 160 cm on piisavalt väike kasv, et eestlaste püssitoru eest pääseda. Seda, et tulirelvi on meil rohkem kasutusel, kui Koreas, räägiti tudengitele juba enne Tartusse õppima asumist hoiatuseks. Samuti on nad kuulnud, et sageli tarvitatakse enne LIU LASKMIST alkoholi ja siis ei ole mingist hetkest LIU pikkus enam üldse oluline, lastakse niisama ja huupi ning isegi mitu inimest lasevad korraga... (Vana Ment)
 
Poliitika ((L)ibauudised)
Raske haigus
Tallinna Psühhoneuroloogiahaigla arsti sõnul on viimasel ajal nende juurde toodud aina rohkem noori parteilasi, kelle puhul võib märgata käitumishäirete kasvu ja arstid on hakanud seda nimetama "kasvanud kommenteerimisvajaduse sündroomiks" Peamisteks haigusnähtudeks on haiglane soov päevad läbi kõike kommenteerida ja kõikjale kommentaare kirjutada, kusjuures raskematel juhtudel esinevad ka psühhoosile omased tunnused, kus oma erakonna juhti peetakse jumala asemikuks maa peal. Arsti sõnul on ravi problemaatiline, sest noorte ajud on parteide poolt nii ajupestud, et väga raske on seda ravida. Ainsaks teadaolevaks efektiivseks raviks on siiani noorte paigutamine valimiste lõpuni tugevdatud režiimiga psühhoneuroloogia dispanserisse, kus neil pole võimalust internetti pääseda, küll aga saavad nad rahustite toel mängida iga päev mängu "mina olen täna juurvili". Arsti sõnul valimiste lõpul kroonilise iseloomuga haiguse sümptomid taanduvad ja noored saavad jälle igapäevaellu tagasi pöörduda.
 
Kultuur ((L)ibauudised)
Keelereform
Eestlaste sõnaahtruse tõttu plaanib Eesti Keele Instituut kasutusele jätta vaid viis käänet - mõnitav, ihaldav, omastav, äraütlev ja mittemidagiütlev. Lisaks kaalutakse, kas mitte lülitada grammatikasse ka umbusaldavat kõneviisi ja mõningad ringkonnad tunnevad puudust järelminevast käändest. See vastaks küsimusele: kes läheb järele? (Sõbralt kuuldud)
 
Majandus ((L)ibauudised)
Suits
Maksu- ja tolliamet sai anonüümseks jääda soovinud allikalt vihje, et selle suve meediastaar Kuuma-Laine plaanib lähimatel päevadel tuua Venemaalt üle piiri suures koguses maksuvaba suitsu.
 
Majandus ((L)ibauudised)
4D film
Eile esilinastus Ohoos Eesti esimene lavastuslik porno 4D-film "Ava ta R", mis tegi Tartust ainsa 4D-filmiga linna lähimail.
Filmi režisööri Dick Camerona sõnul valmis film paljuski käsitööna ning ei tasu filmist oodata tavalist «panemist", mis näitab kohalikele ammu pähe kulunud poose. Ligi kümme kuud väldanud filmitegemine nõudis selle produtsendi Woody Penistoni sõnul üksjagu katsetamist, kuna midagi seesugust polnud varem Eestis tehtud. Oluline roll oli ka leiutajal Anna Quickil, tänu kellele tunnevad vaatajad korralikku põntsumist, vedelike pritsimist ja lugematuid teisi eriefekte. «Leiutamist oli palju, aga see oli jube põnev,» märkis Quick. Film aga jääb 4D-kino püsiprogrammi ning tänasest hakatakse seda näitama iga päev. (Meelis Mäeots)
 
Poliitika ((L)ibauudised)
Tabati luulevõrgustik
Eestis avastati luulevõrgustik. Üksteist isikut, kes olid niiöelda uinuvad luuletöötajad, osutusid varem luuletööga tegelenuteks. Leiti luulekirju ja märkmikke luuleandmetega, kümme luulevõrgu tegelast olid endale võtnud kunstnikunimed. Põhiliselt luuletasid luuletajad oma kasuks ja said kulkalt toetusi, kuid nad avaldasid ka oma luuleandmeid luuleraamatutes. Viimasel ajal luuletöötajad aga aktiivselt luulega ei tegelenud, kuna see ei toonud eriti sisse... (Margo Vaino)
 
Varia ((L)ibauudised)
Kõne numbrile 911
Laupäeva hilisõhtul kell 23.07 helistas hädaabinumbrile 911 paanikas naine, kes erutusest väriseva häälega teatas, et ta korteris on vägivallatunnustega vaip. Kohalerutanud politsei avastaski likööri, õlle ja suitsukonidega elajalikult rüvetatud pärsia vaiba. Politseiinspektor Rocky Liba sõnul jahmatas selline vaiba kallal toime pandud elajalik akt ka elus kõikenäinud politseinikke. Koletu kuriteo asjaolude väljaselgitamiseks algatas politsei süüteoteomenetluse. (Margo Vaino)
 
Majandus ((L)ibauudised)
Eesti Kättemaksuamet anab teada
Eesti Kättemaksuamet tuletab meelde, et alates tänasest saavad inimesed estada elektroonilisel kujul eeltäidetud kättemaksudeklaratsiooni. Samuti soovitatakse esitada abikaasadel kättemaksudeklaratsioon üheskoos, sest nii kasvab kättemaksu võimalus veelgi. Kui soovitakse kätte maksta aga oma abkaasale, peaks deklaratsiooni estama loomulikult eraldi.
Kättemaksudeklaratsioonide alusel hakatakse inimestele kätte maksma juba 25. veebruarist.
 
Sport ((L)ibauudised)
Astmarohi
Norra suusatamise meistrivõistlustel andis tugeva tormihoiatuse tuntud astmarohtude valmistaja, kes tõi turule täiesti uue astmarohu "Asthma Turbopower II". Ravimifirma esindaja sõnul parandab uus toode tuntavalt sportlaste sooritusvõimet ja seda on näha ka võistlejate tulemustest. "Norra sportlased on väga põdurad ja paljudel on astma ning me oleme uhked, et suudame need õnnetud oma rohtudega medalivõitudeni viia", lisas ravimifirma esindaja. (Sõbralt kuuldud)
REKLAAM