REKLAAM
 
Majandus ((L)ibauudised)
Innovatsioon Läti-moodi
Läti vabariigi majandusministeerium teatas, et nende riik on sarnaselt Eestiga valmis pakkuma võimalikele välisinvestoritele uusi võimalusi ja sellega seoses pakutakse Lätis alates 2016. aastast võimalust omandada Läti vabariigi e-resistentsus.
Majandusministeeriumi pressiesindaja sõnul on e-maailma pealetung kogu maailmas röövinud väga paljudelt inimestelt privaatsfääri ja teinud neist internetisõltlased ning uudne teenus võimaldab inimestel elada nii, et e-maailma pole nende jaoks olemaski.
"Loomulikult saab e-resistentsuse taotlemiseks avalduse esitada ainult paberkandjal ning infot sellise võimaluse kohta te internetist ei leia", lisas pressiensindaja.
 
Majandus ((L)ibauudised)
Uus ärinimi
Et lõplikult vabaneda minevikutaagast ja ettevõtte nimest, mis klientide jaoks ei seostu ihaldusväärse Põhjalaga, otsustas tuntud mööblitootja oma endisaegade hõngu kandva nime "Viisnurk" asendada uue ärinimega. "Uus ärinimi paigutab meid kohe jõuliselt Põhjala konteksti ja kõlab lisaks kõigele ka väga suupäraselt," lisas uue ärinimega ettevõtte juhatuse esimees. Ettevõtte uueks nimeks on nüüd NorSkan.
 
Majandus ((L)ibauudised)
E-talgud E-estis
Innovatiivses e-riigis nimega E-esti toimusid esimesed e-talgud "teem@e ära!". Üle riigi võtsid kümned tuhanded inimesed ette oma kodused lauaarvutid, sülearvutid ja tahvelarvutid. Ürituse eestvedaja Kalle Kõvaketas lausus, et pea kõigis arvutites on suuremal või vähemal määral erinevat prügi, alustades kustutamata failidest ja lõpetades viirustega ning e-talgute eesmärk oligi puhastada meie e-seadmed rämpsust, et niiviisi parandada meie e-riigi e-alast võimekust. Soovijad said oma arvutitud tuua e-talgute e-keskustesse, kus e-ksperdid andsid näpunäiteid ja aitasid puhastusprotsessi läbi viia. "Oma e-elus toodame väga suures koguses e-prügi, millest osa jääb e-avarustele hulpima, osa aga jääb risustama meie arvuteid. Loodetavasti kannavad e-talgud ka ühiskonna e-teadvuse tõstmise funktsiooni, et me oleksime edaspidi e-avarustel käitudes keskkonnateadlikumad ja toodaksime vähem e-prügi." lisas Kalle Kõvaketas.
 
Majandus ((L)ibauudised)
Piraatkoopia
Politseinikud pidasid rutiinse kontrollreidi käigus kinni 42. aastase Mareki, kes üritas Sepa turul müüa operatsioonisüsteemi Windows 95 piraatversiooni. Peale tunnistuse võtmist saadeti Marek Raja tänavale psühhiaatria ekspertiisi.
 
Majandus ((L)ibauudised)
Aasta inimesed
Eesti-Vene Sõprusühingu kuukiri "Kostimees" valis aasta inimesteks Nikolai Stelmachi ja Indrek Raudse. Kuukirja toimetaja sõnul sai selle otsuse tegemisel määravaks meeste panus kahe riigi vaheliste ärisuhete parandamisel. "Elamislubade müüki võib nimetada ka innovaatiliseks teadmistepõhise majanduse arendamiseks ja klastri tekitamise katseks", lisas toimetaja Feliks-Stepan Buturin.
 
Majandus ((L)ibauudised)
Ühinemine
Pressiteade

Tulenevalt väga raskest majanduslikust olukorrast otsustasid Verepank ja Spermapank ühineda. Ettevõtte uueks ärinimeks saab "Bloody Wanker". (Sõbralt kuuldud)
 
Majandus ((L)ibauudised)
Läbikukkunud mälukonverents
Maksuameti poolt läbiviidav raamatupidajate mälu parandamise konverents jääb ära, sest ükski ettevõte ei ole nõus oma raamatupidajat sinna saatma. Konverentsil ettekande tegema pidanud mälutreener nentis telefoniintervjuus, et vist oleks pidanud tegema konverentsi hoopis teemal "Maksuameti revisjon ja raamatupidaja selektiivne mälu- 10 seksikat eduretsepti".
 
Majandus ((L)ibauudised)
Piraatauto
Hiinast avastati tehas, kus toodeti piraat Lada Kalinkasid. Piraatauto tunneb ära sellest, et selle koostekvaliteet on palju parem kui originaalil. (Sõbralt kuuldud)
 
Majandus ((L)ibauudised)
Raha pangast välja!
Euroopa Korterivaraste Organistasioon (EKO) teatab, et nad toetavad igati üle-Euroopalist aktsiooni "7. detsembril kogu raha pangast välja!". EKO omalpoolt jagab kõigile soovijatele kleepsusid kirjaga "Mina ei hoia raha pangas!", mida saab panna kas kodu välisuksele või postkasti peale.
 
Majandus ((L)ibauudised)
Hällu Viin
Liviko teatab: Müügile on saabunud uus, kõrvitsamaitseline Hällu Viin! Õudselt hea maitseelamus garanteeritud!
 
Majandus ((L)ibauudised)
Suits
Maksu- ja tolliamet sai anonüümseks jääda soovinud allikalt vihje, et selle suve meediastaar Kuuma-Laine plaanib lähimatel päevadel tuua Venemaalt üle piiri suures koguses maksuvaba suitsu.
 
Majandus ((L)ibauudised)
Innovaatika elab!
Eesti Vabariigi valitsus teatas, et alates uuest aastast tuleb koduomanikel hakata maksma postiaadressi tasu. Minister Partsi sõnul on riigil kõik aadressid registrites olemas ja nende haldamine pole odav lõbu, pealegi demonstreerib sellise tasu kehtestamine meie innovatiivsust ja avatust uutele ideedele. "Makstav summa on 350 krooni aastas ning konsultandiks on Jaak Lippmaa", lisas minister
 
Majandus ((L)ibauudised)
4D film
Eile esilinastus Ohoos Eesti esimene lavastuslik porno 4D-film "Ava ta R", mis tegi Tartust ainsa 4D-filmiga linna lähimail.
Filmi režisööri Dick Camerona sõnul valmis film paljuski käsitööna ning ei tasu filmist oodata tavalist «panemist", mis näitab kohalikele ammu pähe kulunud poose. Ligi kümme kuud väldanud filmitegemine nõudis selle produtsendi Woody Penistoni sõnul üksjagu katsetamist, kuna midagi seesugust polnud varem Eestis tehtud. Oluline roll oli ka leiutajal Anna Quickil, tänu kellele tunnevad vaatajad korralikku põntsumist, vedelike pritsimist ja lugematuid teisi eriefekte. «Leiutamist oli palju, aga see oli jube põnev,» märkis Quick. Film aga jääb 4D-kino püsiprogrammi ning tänasest hakatakse seda näitama iga päev. (Meelis Mäeots)
 
Majandus ((L)ibauudised)
Eesti Kättemaksuamet anab teada
Eesti Kättemaksuamet tuletab meelde, et alates tänasest saavad inimesed estada elektroonilisel kujul eeltäidetud kättemaksudeklaratsiooni. Samuti soovitatakse esitada abikaasadel kättemaksudeklaratsioon üheskoos, sest nii kasvab kättemaksu võimalus veelgi. Kui soovitakse kätte maksta aga oma abkaasale, peaks deklaratsiooni estama loomulikult eraldi.
Kättemaksudeklaratsioonide alusel hakatakse inimestele kätte maksma juba 25. veebruarist.
 
Majandus ((L)ibauudised)
Kartulikoored
Osaühing "Kartoffel" teatab, et seoses läheneva vabariigi aastapäevaga toovad nad turule uudistoote- kodumaised kartulikoored. Ettevõtte esindaja sõnul sündis uue toote idee Eestis toimuvaid arenguid jälgides. "Kui 20 aastat tagasi olime oma sõnade kohaselt valmis ka kartulikoori sööma, siis nüüd on olukord riigis nii vilets, et paljudel pole kartlikoorte söömisele alternatiivi", lisas ettevõtte esindaja.
REKLAAM