REKLAAM
 
Majandus ((L)ibauudised)
Ühinemine
Pressiteade

Tulenevalt väga raskest majanduslikust olukorrast otsustasid Verepank ja Spermapank ühineda. Ettevõtte uueks ärinimeks saab "Bloody Wanker". (Sõbralt kuuldud)
 
Majandus ((L)ibauudised)
Aasta inimesed
Eesti-Vene Sõprusühingu kuukiri "Kostimees" valis aasta inimesteks Nikolai Stelmachi ja Indrek Raudse. Kuukirja toimetaja sõnul sai selle otsuse tegemisel määravaks meeste panus kahe riigi vaheliste ärisuhete parandamisel. "Elamislubade müüki võib nimetada ka innovaatiliseks teadmistepõhise majanduse arendamiseks ja klastri tekitamise katseks", lisas toimetaja Feliks-Stepan Buturin.
 
Majandus ((L)ibauudised)
Uus ärinimi
Et lõplikult vabaneda minevikutaagast ja ettevõtte nimest, mis klientide jaoks ei seostu ihaldusväärse Põhjalaga, otsustas tuntud mööblitootja oma endisaegade hõngu kandva nime "Viisnurk" asendada uue ärinimega. "Uus ärinimi paigutab meid kohe jõuliselt Põhjala konteksti ja kõlab lisaks kõigele ka väga suupäraselt," lisas uue ärinimega ettevõtte juhatuse esimees. Ettevõtte uueks nimeks on nüüd NorSkan.
 
Majandus ((L)ibauudised)
Tambovi-koefitsient
Rahandusministeerium lähetas uue statistikaseaduse väljatöötamise raames oma delegatsiooni Tambovisse, et sealsetelt maailmakuulsatelt statistikutelt saada väärt nõuandeid. Rahandusministeeriumi esindaja sõnul on nn tambovi-koefitsiendi väljatöötamine endise Nõukogude Liidu üks silmapaistvamaid teadussaavutusi ning lausa patt oleks sellist kogemust eirata. "Nii Kreeka kui Slovakkia said eurotsooni tänu loomingulisele statistikale ja muudele võtetele. Eesti kui äärmiselt innovaatiline riik ei saa nendest riikidest viletsam olla", lisas rahandusministeeriumi esindaja.
 
Majandus ((L)ibauudised)
Suveks saledaks!
Valitsus otsustas käivitada kampaania "Suveks saledaks!". Valitsuse esindaja sõnul sisaldab tummist tõde ütlus, et ega siis head kriisi ei või raisku lasta minna. Viimaste uuringute järgi on ülekaalulisus muutumas eestlaste hulgas aina tõsisemaks probleemiks ning vabatahtlikult eestlased ennast eriti liigutama ei kipu. "Nähkem siis töötuse ülikiiret kasvu ja kasvavat vaesust positiivses võtmes ning nimetagem edaspidi töötuid tervislikul dieedil olevateks inimesteks. Sest mida tervem on rahvas, seda tugevam on riik!", lisas valitsuse esindaja.
 
Majandus ((L)ibauudised)
Innovaatika elab!
Eesti Vabariigi valitsus teatas, et alates uuest aastast tuleb koduomanikel hakata maksma postiaadressi tasu. Minister Partsi sõnul on riigil kõik aadressid registrites olemas ja nende haldamine pole odav lõbu, pealegi demonstreerib sellise tasu kehtestamine meie innovatiivsust ja avatust uutele ideedele. "Makstav summa on 350 krooni aastas ning konsultandiks on Jaak Lippmaa", lisas minister
 
Majandus ((L)ibauudised)
Maksuameti teavituskampaania
Maksuamet alustab teavituskampaania «Maksmata maksud jätavad jälje» läbiviimist, et tõsta seeläbi inimeste teadlikkust maksuraha kasutamisest ja parandada kodanike motivatsiooni makse maksta. Maksuameti juhi sõnul on inimestel jäänud ekslik mulje, et maksuraha kiputakse kasutama ebaotstarbekalt ning seetõttu esinevad teavituskampaania raames mitmed inimesed, et neid ekslikke väärarusaamu kummutada. Näiteks Edgar Savisaar koos oma uue Mercedesega, aprilliöö kangelased, kes said kinnipidamise eest kopsakat hüvitist, interrindelastest endised ENSV Ülemnõukogu liikmed, kes teenivad kolme keskmise palga suurust riigikogulase eripensioni. Need eeskujud demonstreerivad kujukalt, kui selgelt ja sihiteadlikult kasutatakse maksumaksja raha riigi hüvanguks. "Makse maksab maksta!" ütles lõpetuseks Maksuameti juht. (Sõbralt kuuldud)
 
Majandus ((L)ibauudised)
Mis on innovatsioon?
Innovatsiooniaastaga seoses läbiviidud uuring andis rõõmustavaid tulemusi: tervelt 85% küsitletutest oli kuulnud innovatsiooniaastast, 80% teadis kodulehe IN olemasolust ning tervelt 95% arvast, et innovatsioon on meie riigi arengu seisukohalt ülioluline teema. Küsimusele, mis asi on üldse innovatsioon, vastas 85% küsitletutest, et nad ei oska sellele küsimusele vastata...
 
Majandus ((L)ibauudised)
Gasell
Tartus Raja tänaval peeti kinni rootslane, kes tegi liikudes pidevalt suuri hüppeid. Kahtlaselt liikunud rootslase kinni pidanud politseikonstaabli sõnul väitis rootslane, et ta on majandusgasell ja viib suurte hüpetega Tartu linna arengut edasi. Edasiste uuringute ajaks paigutati rootslane arstide tugevadatud järelvalve alla.
 
Majandus ((L)ibauudised)
Kartulikoored
Osaühing "Kartoffel" teatab, et seoses läheneva vabariigi aastapäevaga toovad nad turule uudistoote- kodumaised kartulikoored. Ettevõtte esindaja sõnul sündis uue toote idee Eestis toimuvaid arenguid jälgides. "Kui 20 aastat tagasi olime oma sõnade kohaselt valmis ka kartulikoori sööma, siis nüüd on olukord riigis nii vilets, et paljudel pole kartlikoorte söömisele alternatiivi", lisas ettevõtte esindaja.
 
Majandus ((L)ibauudised)
Piraatkoopia
Politseinikud pidasid rutiinse kontrollreidi käigus kinni 42. aastase Mareki, kes üritas Sepa turul müüa operatsioonisüsteemi Windows 95 piraatversiooni. Peale tunnistuse võtmist saadeti Marek Raja tänavale psühhiaatria ekspertiisi.
 
Majandus ((L)ibauudised)
Uued erialad
Tartu Kutsehariduskeskus (TKHK) teatas eile avalikkusele, et uuest õppeaastast saab nende juures omandada kahte täiesti uut eriala: võib õppida nii laia profiiliga tankistiks kui ka kantijaks. TKHK esindaja sõnul sundis seda sammu tegema soov käia kaasas tööjõuturul toimuvate protsessidega. "Kui töötuid rahvusvahelisi ärijuhte on kõik kohad täis, siis hea tankist ja kantija leiavad praeguses majandusolukorras alati rakendust", lisas TKHK esindaja.
 
Majandus ((L)ibauudised)
Arvevabrikud
Hoolimata masust ja rekordilisest tööpuudusest on Eestis vähemalt üks innovaatiline tootmissektor, mis raskele ajale vaatama õilmitseb ja aitab muidu nii nukrat majandusstatistikat ilusamaks muuta. Maksuamet tuvastas 2009. aastal kokku 86 arvevabrikut, mille teenuseid kasutas ligi 752 ettevõtet ja eraisikut. Maksuameti esindaja sõnul loodab riik käesoleval aastal saada arvevabrikute teenuseid kasutanud ettevõtetelt ja eraisikutelt maksutulu tervelt 265 miljonit krooni. Ühe arvevabriku omaniku sõnul on neil plaanis hakata oma innovaatilist teenust pakkuma ka teistes Euroopa Liidu liikmesriikides. "Meie tegevusele oli tubliks toeks riigi peaprokuröri avaldus, et R-skeemidel pole lootust kohtusse jõuda. Loodame, et sama kehtib ka A-skeemide puhul", lisas arvevabriku omanik.
 
Majandus ((L)ibauudised)
Hambad varna!
Eesti majanduse gaselliks kuulutati Võrumaal Nagi külas asuv väikefirma, kes hakkas paar aastat tagasi tootma hambavarnasid. Ettevõtte juhi sõnul tekkis neil selle innovaatilise toote tootmise idee siis, kui töötus hakkas kiirelt kasvama ning Võrumaal on see Eesti üks kõrgemaid. "Inimesed pidid massiliselt oma hambad varna riputama, aga varnasid ei jagunud. Uudistootena toome varsti turule kaksikvarnad, et ühiselt saaksid oma hambad varna riputada ka need pered, kus mõlemad vanemad on töötud", lisas ettevõtte juhataja.
 
Majandus ((L)ibauudised)
Raha pangast välja!
Euroopa Korterivaraste Organistasioon (EKO) teatab, et nad toetavad igati üle-Euroopalist aktsiooni "7. detsembril kogu raha pangast välja!". EKO omalpoolt jagab kõigile soovijatele kleepsusid kirjaga "Mina ei hoia raha pangas!", mida saab panna kas kodu välisuksele või postkasti peale.
REKLAAM