REKLAAM
 
Majandus ((L)ibauudised)
Uus ärinimi
Et lõplikult vabaneda minevikutaagast ja ettevõtte nimest, mis klientide jaoks ei seostu ihaldusväärse Põhjalaga, otsustas tuntud mööblitootja oma endisaegade hõngu kandva nime "Viisnurk" asendada uue ärinimega. "Uus ärinimi paigutab meid kohe jõuliselt Põhjala konteksti ja kõlab lisaks kõigele ka väga suupäraselt," lisas uue ärinimega ettevõtte juhatuse esimees. Ettevõtte uueks nimeks on nüüd NorSkan.
 
Majandus ((L)ibauudised)
Suits
Maksu- ja tolliamet sai anonüümseks jääda soovinud allikalt vihje, et selle suve meediastaar Kuuma-Laine plaanib lähimatel päevadel tuua Venemaalt üle piiri suures koguses maksuvaba suitsu.
 
Majandus ((L)ibauudised)
4D film
Eile esilinastus Ohoos Eesti esimene lavastuslik porno 4D-film "Ava ta R", mis tegi Tartust ainsa 4D-filmiga linna lähimail.
Filmi režisööri Dick Camerona sõnul valmis film paljuski käsitööna ning ei tasu filmist oodata tavalist «panemist", mis näitab kohalikele ammu pähe kulunud poose. Ligi kümme kuud väldanud filmitegemine nõudis selle produtsendi Woody Penistoni sõnul üksjagu katsetamist, kuna midagi seesugust polnud varem Eestis tehtud. Oluline roll oli ka leiutajal Anna Quickil, tänu kellele tunnevad vaatajad korralikku põntsumist, vedelike pritsimist ja lugematuid teisi eriefekte. «Leiutamist oli palju, aga see oli jube põnev,» märkis Quick. Film aga jääb 4D-kino püsiprogrammi ning tänasest hakatakse seda näitama iga päev. (Meelis Mäeots)
 
Majandus ((L)ibauudised)
Eesti Kättemaksuamet anab teada
Eesti Kättemaksuamet tuletab meelde, et alates tänasest saavad inimesed estada elektroonilisel kujul eeltäidetud kättemaksudeklaratsiooni. Samuti soovitatakse esitada abikaasadel kättemaksudeklaratsioon üheskoos, sest nii kasvab kättemaksu võimalus veelgi. Kui soovitakse kätte maksta aga oma abkaasale, peaks deklaratsiooni estama loomulikult eraldi.
Kättemaksudeklaratsioonide alusel hakatakse inimestele kätte maksma juba 25. veebruarist.
 
Majandus ((L)ibauudised)
Arvevabrikud
Hoolimata masust ja rekordilisest tööpuudusest on Eestis vähemalt üks innovaatiline tootmissektor, mis raskele ajale vaatama õilmitseb ja aitab muidu nii nukrat majandusstatistikat ilusamaks muuta. Maksuamet tuvastas 2009. aastal kokku 86 arvevabrikut, mille teenuseid kasutas ligi 752 ettevõtet ja eraisikut. Maksuameti esindaja sõnul loodab riik käesoleval aastal saada arvevabrikute teenuseid kasutanud ettevõtetelt ja eraisikutelt maksutulu tervelt 265 miljonit krooni. Ühe arvevabriku omaniku sõnul on neil plaanis hakata oma innovaatilist teenust pakkuma ka teistes Euroopa Liidu liikmesriikides. "Meie tegevusele oli tubliks toeks riigi peaprokuröri avaldus, et R-skeemidel pole lootust kohtusse jõuda. Loodame, et sama kehtib ka A-skeemide puhul", lisas arvevabriku omanik.
 
Majandus ((L)ibauudised)
Uued erialad
Tartu Kutsehariduskeskus (TKHK) teatas eile avalikkusele, et uuest õppeaastast saab nende juures omandada kahte täiesti uut eriala: võib õppida nii laia profiiliga tankistiks kui ka kantijaks. TKHK esindaja sõnul sundis seda sammu tegema soov käia kaasas tööjõuturul toimuvate protsessidega. "Kui töötuid rahvusvahelisi ärijuhte on kõik kohad täis, siis hea tankist ja kantija leiavad praeguses majandusolukorras alati rakendust", lisas TKHK esindaja.
 
Majandus ((L)ibauudised)
Suveks saledaks!
Valitsus otsustas käivitada kampaania "Suveks saledaks!". Valitsuse esindaja sõnul sisaldab tummist tõde ütlus, et ega siis head kriisi ei või raisku lasta minna. Viimaste uuringute järgi on ülekaalulisus muutumas eestlaste hulgas aina tõsisemaks probleemiks ning vabatahtlikult eestlased ennast eriti liigutama ei kipu. "Nähkem siis töötuse ülikiiret kasvu ja kasvavat vaesust positiivses võtmes ning nimetagem edaspidi töötuid tervislikul dieedil olevateks inimesteks. Sest mida tervem on rahvas, seda tugevam on riik!", lisas valitsuse esindaja.
 
Majandus ((L)ibauudised)
Tambovi-koefitsient
Rahandusministeerium lähetas uue statistikaseaduse väljatöötamise raames oma delegatsiooni Tambovisse, et sealsetelt maailmakuulsatelt statistikutelt saada väärt nõuandeid. Rahandusministeeriumi esindaja sõnul on nn tambovi-koefitsiendi väljatöötamine endise Nõukogude Liidu üks silmapaistvamaid teadussaavutusi ning lausa patt oleks sellist kogemust eirata. "Nii Kreeka kui Slovakkia said eurotsooni tänu loomingulisele statistikale ja muudele võtetele. Eesti kui äärmiselt innovaatiline riik ei saa nendest riikidest viletsam olla", lisas rahandusministeeriumi esindaja.
 
Majandus ((L)ibauudised)
Tasuta Facebook
Murru innovatsioonikeskus teatab: Seoses Facebooki tasuliseks muutumisega on Murru innovatsioonikeskuse IT-osakond loonud programmi, mille abil pääseb FB-i kuutasu maksmisest. Programm maksab ainult 10 eurot ja tellida saab seda juba täna! Kiirustage! Milleks nuumata ameeriklasi, kui on võimalik anda oma panus Eesti innovatsiooni arengusse!
 
Majandus ((L)ibauudised)
Murru inkubatsioonikeskus
Tuleval nädalal avatakse Murru vanglas uus innovatsiooni inkubatsioonikeskus. Vangla esindaja sõnul on innovatsioon läbi aastate olnud Murrus au sees, sest sealviibitud aja jooksul on vangid mõelnud pidevalt välja uusi innovaatilisi lahendusi, mida nad on hiljem edukalt ka praktikas ellu rakendanud. Rääkimata sellest, et tänapäeval on Murru kasvandike saavutused tuntuks saanud ka kaugel piiri taga. Perspektiivikamate innovatsioonivaldkondadena näeb vangla esindaja koostööd ukselukkude ja autoalarmide valmistajatega, et parandada seeläbi nende toodete vargakindlust.
REKLAAM