REKLAAM
 
Poliitika ((L)ibauudised)
Abistame riigikogulasi!
Eesti Energia juhatuse esimees Sandor Liive tegi täna avalduse, kus ta teatas, et sarnaselt Audide ja Volvode müüjatele teevad nad alates juulikuust riigikogulastele elektrienergia eest maksmisel erihinna. Liive ütles, et temal kui alamakstud tippjuhil on raske mõista, kuidas riigikogulased üldse neljakordse keskmise palgaga hakkama saavad. Keskmine allahindlus hakkab olema 20% elektri energia hinnast. "Ma loodan, et see samm juhib tähelepanu meie parlamentääride raskele majanduslikult olukorrale. Banaane nad jõuavad juba osta, aga suurt enamaks raha ei jätku. Uskuge mind, ma tean, millest räägin. Mina tuleksin toime 20000 eurose kuupalgaga, praegune palk tagab vaid vegetatiivse eksistentsi," lisas Liive
 
Poliitika ((L)ibauudised)
Uus telesaade
TV3 juhatuse esimees Priit Leito tegi avalduse, milles ta teatas, et varem väljakuulutatud "Eesti otsib superstaari" asemel tuleb sügisel teleekraanidele hoopis hoopis uus kodumaine meelelahutusformaat "Reformierakond otsib tarka". Leito sõnul on otsuse taga erakordselt huvitav olukord, kus Eesti juhtiv erakond ise on tunnistanud, et neil on arukusest puudus ja kindlasti pakub ka televaatajatele väga suurt huvi, et millised inimesed siis lõpus tarkadeks osutuvad. Leito ei olnud nõus saladuloori formaadi ülesehitselt kergitama, kuid ta ütles, et vaatajatel saab väga põnev olema. "Kindlasti on olemas valedetektorikatse, "kitsekatse" ja viktoriin Ansipi tsitaatide kohta, aga midagi jäägu ka vaatajatele avastamiseks," lisas Leito. Uue teleformaadi toodab produktsioonifirma "Krug & Mann".
 
Poliitika ((L)ibauudised)
Erivabaduspiirkond
Riigikogus läbis täna kolmanda lugemise seaduseelnõu "Erivabaduspiirkondade loomine Eesti vabariigis" ja see hakkab seadusena kehtima 1. jaanuarist 2013. aastast. Pilootpiirkonnana on katsetatud seda siiani Kanepi vallas.
Siseminister Ken-Marti Vaheri sõnul on Kanepis pärast päästeteenistuse komando ja politsei konstaabli ärakaotamist saanud erivabaduspiirkond, kus tegutsevad vabatahtlikud pritsimehed, elanikud on varustatud tulirelvadega, ei kehti Eesti vabariigi seadused ja elanikud on vabastatud tulumaksu maksmisest.
"Teeme riigi veelgi õhukesemaks ja parandame nii piirkonna jätkusuutlikkust ja elupäästevõimekust. Sellises olukorras on kogukonna tunne veelgi tugevam ja elanikud hoiavad veelgi enam kokku", lisas siseminister.
Kanepi vallast nõustus Sergo Tamm jagama oma muljeid elust erivabaduspiirkonnas.
"See on karm maailm, kuhu võõrastele asja ei ole. Kui sa liigud talude juures ja ei tea valla parooli, siis on õigus ilma kohtuta see inimene maha lasta või on õigus sundida inimene talus kuuks ajaks tasuta tööd tegema. Valla territoorium on ümbritsetud erivabaduspiirkonna hoiatussiltidega koos lisasildiga "Ettevaatust, tulistamisohtlik piirkond!", ütles Sergo Tamm. Ta lisas, et siiani on maha lastud 15 võõrast inimest ja turvalisuse puudumise üle ei saa kurta.
 
Poliitika ((L)ibauudised)
Alandame piirkiirust
Eesti Vabariigi valitsus otsustas, et seoses traagiliste õnnetuste kasvamisega liikluses ja seoses kahanevate eurotoetustega lähiaastatel hakatakse igal aastal meie teedel olevat piirkiirust vähendama 5 kilomeetri võrra tunnis. Seega on aastaks 2016 plaan jõuda kaherealistel maanteedel piirkiiruseni 70 kilomeetrit tunnis. Jürgen Ligi sõnul toob see kindlasti kaasa trahvidest laekuvate summade suurenemise riigieelarvesse. Ta lisas, et paremat osa eestimaalastest see otsus eriti ei mõjuta, sest Tallinnas nagunii kiiresti sõita ei saa ja linnast väljasõitudel on neljarealised maanteed, kus piirkiirus on suviti ikka 110 kilomeetrit tunnis.
 
Poliitika ((L)ibauudised)
Seaduse täiendamine
Riigikantselei teatab, et viimase aja sagedased korruptsioonijuhtumid on põhjustanud peaministri pahameele ning riigikantselei töötab hetkel välja korruptsiooniseaduse täiendamise seadust. Seaduse seletuskirja järgi aitab kingituste või tasuta hüvede legaliseerimine vähendada riigis korruptsioonijuhtumite arvu ning parandab oluliselt riigi mainet. Seaduse projektis on määratletud kingituste maksumus ülempiir järgmiselt:
1. Minister ja võimuerakond - kuni 50000 €
2. Kantsler - 40000 €
3. Riigikogu saadik - 30000 €
4. Riigiametnik - 20000 €
5. KOV ametnik - 15000 €
6. Opositsioonierakond - 10000 €
7. Peaminister - kingituse maksumus limiteerimata
Seaduse projekt näeb ette karmi karistust neile, kes selle piiri ületavad. Riigikogu erakonnad tervitavad seaduse projekti ja loodavad, et isegi kui seadus ei kaota korruptsiooni täielikult viib see korruptsioonijuhtumite arvu miinimumini. (Hannes Toomsalu)
 
Poliitika ((L)ibauudised)
Probleem turistidega
Reformierakonna poliitikule Kalev Lillole teeb suurt muret Venemaa turistide arvu kiire suurenemine ja ta peab seda tõsiseks julgeolekuriskiks. Lillo sõnul on eriti just aastavahetuse paiku saabuvate kümnete tuhandete Venemaa jõukate turistide saabumine tõsine probleem, sest hotellides ei jätku siis kohti teistest maadest tulevatele turistidele. "Kui Venemaa turistid moodustavad rohkem kui 10% hotelli külastajate üldarvust, siis on see tõsine probleem, sest hotellist kostub liiga palju vene keelt," ütles Lillo ja lisas, et valitsus üritab Venemaa turistidehordile edaspidi kätt ette panna, et hoida nii konsulaartöötajaid kui hotellitöötajaid ületöötamise eest.
 
Poliitika ((L)ibauudised)
Nimemuutus
Arvestades rahva väga kriitilist reaktsiooni plaanile anda demokraatia arendamise sihtasutuste sildi all (DASA) parlamendierakondadele 900000 eurot, otsustasid parlamendierakonnad üksmeelselt, et edaspidi kirjutatakse seadusesse, et raha läheb partokraatia arendamise sihtasutustele (PASA). Plaanide järgi peaks igale PASA-le jaguma vähemalt 200000 eurot. (Sõbralt kuuldud)
 
Poliitika ((L)ibauudised)
IRL-i vapiloom
Parandamaks oma kuvandit avalikkuse silmis, otsustas IRL korraldada konkursi erakonna vapilooma selgitamiseks. Konkursi tingimuste järgi pidi see elusolend olema hirmuäratav, suure isu ja lühikese mäluga. Lõppvooru jõudsid kolm kandidaati- haug, koha ja lõhe. Koha ei sobinud, sest IRL-i poliitikutel pole kombeks skandaalide ajal oma kohast loobuda. Lõhe küll sümboliseeriks hästi IRL-i olemust, kuid lõhede võime tulla kudema oma kodujõkke ei viita viletsale mälule ning ainult koju kudema tulemine pole eriti isamaaline akt. Seega võitis suure häälteenamusega haug- elab isamaal, täitmatu isuga sööb kodumaist väiksemat kala ning tema viletsa mälu kohta on kasutusel lausa väljend "haugimälu".
 
Poliitika ((L)ibauudised)
Rahvaarv
Valitsuse pressikonverents.
Ajakirjanik: "Väga palju räägitakse inimeste lahkumisest meie riigist. Kas olete nõus, et kui rahvaloendusel selgub, et meie rahvastik on kiirelt kahanenud, siis võib reformierakonna kui pidevalt valitsuses olnud erakonna poliitika läbikukkunuks lugeda. Aitäh."
Andrus: "Kõigepealt niipalju, et küsitlust pole veel läbi viidud ja minu heade tuttavate rahvastikuteadlaste arvates võib Eesti rahvaarv vahepeal isegi kasvanud olla. Innovatiivne e-rahvaloendus võib kriitikutele väga ootamatuid tulemusi anda. Aga kui tuleb välja, et rahvastik ongi kahanenud, siis vaatame asja positiivset külge ka- lahkuvad peamiselt reformierakonda mitte valivad inimesed ja meie populaarsus tõuseb. Ja kui meie populaarsus tõuseb, siis kuidas saab rääkida läbikukkumisest, sest meid toetavad inimesed toetavad ka meie poliitikat. " (Sõbralt kuuldud)
 
Poliitika ((L)ibauudised)
Presidendivalimised Venemaal
Venemaa Keskvalimiskomisjon teatab: Venemaa 2012 aasta presidendivalimistel paigutatakse kõikidesse valimisjaoskondadesse kaks kasti: üks on Vladimir Putinile antud häälega sedelite jaoks ja teine on äravisatud sedelite jaoks... (Sõbralt kuuldud)
 
Poliitika ((L)ibauudised)
Valimiseelne uudistoode
Eesti kaupluste selle nädala kõige nõutum toode on oksekott, et tarbijad ei peaks valimisreklaami nähes hirmuga mõtlema, et kas nad jõuavad enne oksendamist vannituppa joosta või mitte. Oksekottidel on erinevad kirjad: "Oksekott aitab!", "Oksekott- võid kindel olla!", "Oksekott- sinu kindel võit!". Oksekotid on saadaval kõigis hästivarustatud kauplustes!
 
Poliitika ((L)ibauudised)
Raske haigus
Tallinna Psühhoneuroloogiahaigla arsti sõnul on viimasel ajal nende juurde toodud aina rohkem noori parteilasi, kelle puhul võib märgata käitumishäirete kasvu ja arstid on hakanud seda nimetama "kasvanud kommenteerimisvajaduse sündroomiks" Peamisteks haigusnähtudeks on haiglane soov päevad läbi kõike kommenteerida ja kõikjale kommentaare kirjutada, kusjuures raskematel juhtudel esinevad ka psühhoosile omased tunnused, kus oma erakonna juhti peetakse jumala asemikuks maa peal. Arsti sõnul on ravi problemaatiline, sest noorte ajud on parteide poolt nii ajupestud, et väga raske on seda ravida. Ainsaks teadaolevaks efektiivseks raviks on siiani noorte paigutamine valimiste lõpuni tugevdatud režiimiga psühhoneuroloogia dispanserisse, kus neil pole võimalust internetti pääseda, küll aga saavad nad rahustite toel mängida iga päev mängu "mina olen täna juurvili". Arsti sõnul valimiste lõpul kroonilise iseloomuga haiguse sümptomid taanduvad ja noored saavad jälle igapäevaellu tagasi pöörduda.
 
Poliitika ((L)ibauudised)
Filmitriloogia
Parandamaks Rahvaliidu rahanduslikku olukorda, otsustas erakond vändata Juhan Aare juhtimisel filmitriloogia. Triloogia nimeks saab "The Living Dead" ja esimese osa pealkirjaks saab "The Knight`s Tale", teine osa "Sodom and Gomorrah" ja kolmas osa "Last Zombie Standing".
 
Poliitika ((L)ibauudised)
Tabati luulevõrgustik
Eestis avastati luulevõrgustik. Üksteist isikut, kes olid niiöelda uinuvad luuletöötajad, osutusid varem luuletööga tegelenuteks. Leiti luulekirju ja märkmikke luuleandmetega, kümme luulevõrgu tegelast olid endale võtnud kunstnikunimed. Põhiliselt luuletasid luuletajad oma kasuks ja said kulkalt toetusi, kuid nad avaldasid ka oma luuleandmeid luuleraamatutes. Viimasel ajal luuletöötajad aga aktiivselt luulega ei tegelenud, kuna see ei toonud eriti sisse... (Margo Vaino)
 
Poliitika ((L)ibauudised)
Kofkini vorstikesed
Presidendi kantselei nõunik teatas täna meediale, et tänavu tahetakse vältida möödunud aasta vastuvõtule järgenenud piinlikku olukorda, kus näljased külalised ostsid Statoili jaama kabanossidest tühjaks. Seoses sellega saavad külalised soovi korral nüüd ise oma raha eest legendaarseid Kofkini viini vorstikesi osta. "Kofkini vorstikeste kasuks langetasime otsuse lootuses, et ehk meelitavad parima sõbra vastapandamatud vorstikesed vastuvõtule kohale ka nende vorstikeste suurima austaja- Edgar Savisaare", lisas presidendi kantselei nõunik.
REKLAAM