REKLAAM
 
Poliitika ((L)ibauudised)
IRL-i vapiloom
Parandamaks oma kuvandit avalikkuse silmis, otsustas IRL korraldada konkursi erakonna vapilooma selgitamiseks. Konkursi tingimuste järgi pidi see elusolend olema hirmuäratav, suure isu ja lühikese mäluga. Lõppvooru jõudsid kolm kandidaati- haug, koha ja lõhe. Koha ei sobinud, sest IRL-i poliitikutel pole kombeks skandaalide ajal oma kohast loobuda. Lõhe küll sümboliseeriks hästi IRL-i olemust, kuid lõhede võime tulla kudema oma kodujõkke ei viita viletsale mälule ning ainult koju kudema tulemine pole eriti isamaaline akt. Seega võitis suure häälteenamusega haug- elab isamaal, täitmatu isuga sööb kodumaist väiksemat kala ning tema viletsa mälu kohta on kasutusel lausa väljend "haugimälu".
 
Poliitika ((L)ibauudised)
Rahvaarv
Valitsuse pressikonverents.
Ajakirjanik: "Väga palju räägitakse inimeste lahkumisest meie riigist. Kas olete nõus, et kui rahvaloendusel selgub, et meie rahvastik on kiirelt kahanenud, siis võib reformierakonna kui pidevalt valitsuses olnud erakonna poliitika läbikukkunuks lugeda. Aitäh."
Andrus: "Kõigepealt niipalju, et küsitlust pole veel läbi viidud ja minu heade tuttavate rahvastikuteadlaste arvates võib Eesti rahvaarv vahepeal isegi kasvanud olla. Innovatiivne e-rahvaloendus võib kriitikutele väga ootamatuid tulemusi anda. Aga kui tuleb välja, et rahvastik ongi kahanenud, siis vaatame asja positiivset külge ka- lahkuvad peamiselt reformierakonda mitte valivad inimesed ja meie populaarsus tõuseb. Ja kui meie populaarsus tõuseb, siis kuidas saab rääkida läbikukkumisest, sest meid toetavad inimesed toetavad ka meie poliitikat. " (Sõbralt kuuldud)
 
Poliitika ((L)ibauudised)
Raske haigus
Tallinna Psühhoneuroloogiahaigla arsti sõnul on viimasel ajal nende juurde toodud aina rohkem noori parteilasi, kelle puhul võib märgata käitumishäirete kasvu ja arstid on hakanud seda nimetama "kasvanud kommenteerimisvajaduse sündroomiks" Peamisteks haigusnähtudeks on haiglane soov päevad läbi kõike kommenteerida ja kõikjale kommentaare kirjutada, kusjuures raskematel juhtudel esinevad ka psühhoosile omased tunnused, kus oma erakonna juhti peetakse jumala asemikuks maa peal. Arsti sõnul on ravi problemaatiline, sest noorte ajud on parteide poolt nii ajupestud, et väga raske on seda ravida. Ainsaks teadaolevaks efektiivseks raviks on siiani noorte paigutamine valimiste lõpuni tugevdatud režiimiga psühhoneuroloogia dispanserisse, kus neil pole võimalust internetti pääseda, küll aga saavad nad rahustite toel mängida iga päev mängu "mina olen täna juurvili". Arsti sõnul valimiste lõpul kroonilise iseloomuga haiguse sümptomid taanduvad ja noored saavad jälle igapäevaellu tagasi pöörduda.
 
Poliitika ((L)ibauudised)
Tabati luulevõrgustik
Eestis avastati luulevõrgustik. Üksteist isikut, kes olid niiöelda uinuvad luuletöötajad, osutusid varem luuletööga tegelenuteks. Leiti luulekirju ja märkmikke luuleandmetega, kümme luulevõrgu tegelast olid endale võtnud kunstnikunimed. Põhiliselt luuletasid luuletajad oma kasuks ja said kulkalt toetusi, kuid nad avaldasid ka oma luuleandmeid luuleraamatutes. Viimasel ajal luuletöötajad aga aktiivselt luulega ei tegelenud, kuna see ei toonud eriti sisse... (Margo Vaino)
 
Poliitika ((L)ibauudised)
Riigikogu maine on kadunud!
Riigikogu otsustas kadunud maine otsimiseks moodustada erikomisjoni. Riigikogu maine läks lõplikult kaduma peale otsust riigikogulaste palgatõusu kohta 2011. aastal. Ühe erikomisjoni liikme sõnul võiks tema minna kadunud mainet otsima ka oma Porschega, paraku aga ei võimalda riigikogulase kasin sissetulek seda kulutust teha. Peale pikaajalist mõttetööd jõudis erikomisjon otsusele, et Riigikogu maine maine teekond on lihtsalt lõplikult lõpuni jõudnud ja eurode eest tuleks kuskilt uus maine asemele osta... (Sõbralt kuuldud)
 
Poliitika ((L)ibauudised)
Uus lauamäng
Innovatsiooniaasta võimsa lõppakordina saabus müügile uus innovatiivne lauamäng "KAS TUNNED RIIGIKOGULAST?". Mängu idee on lihtne- mängijad peavad kokku viima riigikogulaste pildi ja nime, ekstrapunkte saab ka parteilise kuuluvuse täpse määramise ja ka muude riigikogulastega seotud faktide tundmise eest (majonees, Hummeri omamine jne). Mängu müügist saadud tulu läheb riigikogulaste palga tõstmise toetuseks.
 
Poliitika ((L)ibauudised)
Ansip ei ole tulnukas, Ansip on küborg!
Ansip ei ole tulnukas, Ansip on küborg! Sellise šokeeriva avalduse tegi üks Ameerika Ühendriikide tundmatuks soovida jäänud valitsustegelane, kelle sõnul osales Ansip ülisalajases programmis, kus ühele Ida-Euroopa võimalikule liidrile siirdati üheksakümnendate lõpus organismi ajutegevust kontrolliv ja juhtiv protsessor. Valitsustegelase sõnul on programm osutunud ülimalt edukaks isegi hoolimata sellest, et emotsioonide sisestamise ajal aeti Tom Hanksi filmid segamini Steven Seagali filmidega ning huumoriprogramm jäi üldse sisetamata. Silmagi pilgutamata musta valgeks rääkiv, tuima oleku ja olematu huumorimeelega riigijuht osutus aga eestlaste isikupära arvestades ideaalseks kombinatsiooniks. (Anton)
 
Poliitika ((L)ibauudised)
Nobeli rahupreemia
Tänavune Nobeli rahupreemia otsustati anda USA presidendile Barack Obamale. Üks otsustajatest kommenteeris oma otsust nii: "Rahupreemia määramisel sai otsustavaks faktoriks Obama tegutsemine telesaates, mis päädis rahurikkujast kärbse osava vaigistamisega.Obama jaoks oli see väike samm rahulikuma maailma suunas, kuid inimkonna jaoks aga hoopis suureks teenäitamiseks, mida peab tegema, et maailm muutuks rahulikumaks paigaks".
 
Poliitika ((L)ibauudised)
Eesti riigiusuks saab eurousk!
Eesti Vabariigi valitsus otsustas algatada uue seaduseelnõu väljatöötamise, mille järgi riik ja religioon ühendatakse ning uueks riiklikuks usuks saab EUROUSK. Valitsusele lähedalseisva isiku sõnul on tegemist ääretult vajaliku sammuga, et veelgi tugevdada usku euro imettegevasse jõusse. Valitsuse tegevuse eesmärgiks on kujundada laiades massides arusaam, et just euro on meie lunastaja ja tema teenäitamisel leiame üles teeotsa, mis viib meid Euroopa viie jõukama riigi hulka. Seoses sellega nimetatakse Eesti Panga peahoone ümber Püha Euro Tulemise Kojaks.
REKLAAM