REKLAAM
 
Kultuur ((L)ibauudised)
Keelereform
Eestlaste sõnaahtruse tõttu plaanib Eesti Keele Instituut kasutusele jätta vaid viis käänet - mõnitav, ihaldav, omastav, äraütlev ja mittemidagiütlev. Lisaks kaalutakse, kas mitte lülitada grammatikasse ka umbusaldavat kõneviisi ja mõningad ringkonnad tunnevad puudust järelminevast käändest. See vastaks küsimusele: kes läheb järele? (Sõbralt kuuldud)
 
Kultuur ((L)ibauudised)
Uus teatrietendus
Teater NO99 teatab, et peatselt näeb ilmavalgust uus etendus: Kuidas seletada kõrgete riigiametnike palkasid lihtrahvale. (Sõbralt kuuldud)
 
Kultuur ((L)ibauudised)
Keelemees
Doni-äärses Bostonis elaval Jasha Zõkovil ilmnes märkimisväärne keeleandetus juba varajases lapsepõlves. Esmalt ei õppinud ta ära prantsuse keelt, seejärel ei saanud ta hakkama inglise, saksa ja hispaania keele omandamisega. Tal pole vähematki aimu portugali, taani, rootsi, itaalia, norra, flaami ja katalaani keelest. Ainsatki sõna ei oska Zõkov poola, kreeka ja soome keelest. 35-aastane Zõkov ei tunne ühtekokku 116 keelt. Ta ei tõlgi raamatud, ei õpeta keeltekursustel ega saada välisturiste. Mehe enda arvates pole 116 veel mingi piiir. Maailmas olevat veel palju keeli, mis teda ei huvita ning mille õppimisele MONOGLOTT ei kavatsegi asuda... (Margo Vaino)
 
Kultuur ((L)ibauudised)
Operett "Tsirkuseprintsess"
Teater NO99 teatab, et toob lavale avangardistliku versiooni Imre Kalmani operetist "Tsirkuseprintsess". Tegevus on toodud tänapäeva ja keerleb Kaia Kanepi ning tema toetajatega seotud probleemide ümber. Kandev roll on operetis Mister X-l, kes loob intriige ja tõmbab kõiki niite ning kelle isik jääbki etenduse lõpuni saladuseks.
REKLAAM