REKLAAM
 
Majandus (Kild)
Ei maksa makse!
Eesti Maksu- ja tolliameti töötaja avas libakonto ja tegi Facebookis lehe "Ma ei maksa makse ja olen uhke selle üle!"
Alguses oli lehega tuhandeid liitujaid, kuid mõne kuu pärast hakkas lehe laikijate arv kiirelt kahanema... (Sõbralt kuuldud)
 
Majandus (Anekdoot)
Kõne maksuametisse
Maksuameti bossi telefon heliseb. Et boss on nõupidamisel, siis võtab kõne vastu sekretär.
Sekretär: "Boss on nõupidamisel. Aga kes teda küsib?"
Meeshääl: "Sõber."
Sekretär: "Oi, siis te olete kindlasti telefoninumbriga eksinud..." (Sõbralt kuuldud)
 
Majandus (Foto)
Kampaania (autor: internet)
Maksuameti uus kampaania
 
Varia (Anekdoot)
Armastus
Mehed pubis.
Esimene: "Maksuameti revident on nagu armastus lauludes..."
Teine: "Selline üksik, õnnetu ja vastuarmastuseta?"
Esimene: "Ei, ta leiab su üles hetkel, kui teda kõige vähem oodata oskad..." (Sõbralt kuuldud)
 
Majandus (Kild)
Üksindus
Tõeline üksindus on see, kui sulle ei saada kirju enam isegi Maksuamet… (Sõbralt kuuldud)
 
Varia (Anekdoot)
Dialemma
Ärimees Oss kutsutakse maksuametisse oma tuludeklaratsiooni kohta selgitusi andma. Oss mõtleb omasoodu kuidas ta küll välja peaks nägema, et maksuametnik teda uskuma jääks. Pärib siis nõu sekretärilt.
„Riietuge hästi vaeselt ja räbaldunult“, õpetab sekretär. „Siis maksuamet näeb, et Teil pole raha isegi oma välimuse eest hoolitsemiseks!“
Oss pärib nõu ka oma advokaadilt.
„Riietuge hästi šikilt ja kallilt“, õpetab advokaat. „Maksuametnik arvab, et olete pähklinäkside sponsor ja jätab Teid siis rahule!“
Ossil nõu otsas – kaks vastukäivat nõuannet. Mõtleb, et küsib nõu veel oma vanaisalt. Küll too oma elukogemuse pealt oskab midagi tarka öelda.
„Kuula lapsuke“, vastab vanaisa. „Ma räägin sulle ühe loo. Kunagi üks naine abiellus ja ta tahtis teada, millist riietus ta peaks kandma oma pulmaööl. Ema soovitas tal kanda lõuani kinninööbitud, pikka flanellist öösärki ja villaseid sokke. Naise parim sõbranna soovitas aga kanda seksikat öösärki mis jätab mehele ka natuke avastamisruumi. Vot selline oli see vastukäivate nõuannete lugu“, lõpetab vanaisa.
„Aga vanaisa“, on Oss rahulolematu. „Kuidas see lugu mul õpetab maksuametiga käitumist?“
„Ei ole oluline mis sa kannad“, vastab vanaisa. „Läbi tõmmatakse sind nagunii!“ (Hannes Toomsalu)
 
Majandus ((L)ibauudised)
Läbikukkunud mälukonverents
Maksuameti poolt läbiviidav raamatupidajate mälu parandamise konverents jääb ära, sest ükski ettevõte ei ole nõus oma raamatupidajat sinna saatma. Konverentsil ettekande tegema pidanud mälutreener nentis telefoniintervjuus, et vist oleks pidanud tegema konverentsi hoopis teemal "Maksuameti revisjon ja raamatupidaja selektiivne mälu- 10 seksikat eduretsepti".
 
Majandus (Kild)
Maksuamet
Pant teenib päevas rohkem kui mina aastaga. Aga maksuamet käib millegipärast ainult minu firmal külas. Ehk on neil peenrahaga probleeme…
 
Varia (Anekdoot)
Kahju hüvitamine võib kaasa tuua tulumaksukohustuse (Postimees)
Pritsumeeste depoos heliseb häirekell. Vahetuse pealik lendab puhkeruumi ja rahustab mehi. "Rahulikult, rahulikult.Tehke oma toimetused lõpuni, jooge kohvi ära. Maksuamet põleb." (Pritsumees, artikkel veebiaadressil)
 
Majandus ((L)ibauudised)
Eesti Kättemaksuamet anab teada
Eesti Kättemaksuamet tuletab meelde, et alates tänasest saavad inimesed estada elektroonilisel kujul eeltäidetud kättemaksudeklaratsiooni. Samuti soovitatakse esitada abikaasadel kättemaksudeklaratsioon üheskoos, sest nii kasvab kättemaksu võimalus veelgi. Kui soovitakse kätte maksta aga oma abkaasale, peaks deklaratsiooni estama loomulikult eraldi.
Kättemaksudeklaratsioonide alusel hakatakse inimestele kätte maksma juba 25. veebruarist.
 
Majandus ((L)ibauudised)
Maksuameti teavituskampaania
Maksuamet alustab teavituskampaania «Maksmata maksud jätavad jälje» läbiviimist, et tõsta seeläbi inimeste teadlikkust maksuraha kasutamisest ja parandada kodanike motivatsiooni makse maksta. Maksuameti juhi sõnul on inimestel jäänud ekslik mulje, et maksuraha kiputakse kasutama ebaotstarbekalt ning seetõttu esinevad teavituskampaania raames mitmed inimesed, et neid ekslikke väärarusaamu kummutada. Näiteks Edgar Savisaar koos oma uue Mercedesega, aprilliöö kangelased, kes said kinnipidamise eest kopsakat hüvitist, interrindelastest endised ENSV Ülemnõukogu liikmed, kes teenivad kolme keskmise palga suurust riigikogulase eripensioni. Need eeskujud demonstreerivad kujukalt, kui selgelt ja sihiteadlikult kasutatakse maksumaksja raha riigi hüvanguks. "Makse maksab maksta!" ütles lõpetuseks Maksuameti juht. (Sõbralt kuuldud)
REKLAAM