REKLAAM
 
Varia (Karikatuurid)
Kohtusaalis (autor: Andres Varustin)
Tervitusi kohtusaalist. Võib-olla pahad on hoopis head...
 
Varia (Anekdoot)
Nõuanne
Advokaat ulatab kliendile arve.
See vaatab hämmastusega prisket arvet ja küsib nõutult: "Nõuanne lõunasöögi ajal...mis see veel on?!"
Advokaat: "Kas te siis ei mäleta? Kui me käisime koos lõunat söömas, siis te küsisite minu arvamust, et kas selle söögikoha seljanka ka süüa kõlbab." (Sõbralt kuuldud)
 
Varia (Kild)
Paradoks
Paradoks- kui inimene aitab kurjategijat enne kuritöö läbiviimist, nimetatakse seda kuritöö kaasosaluseks. Kui aga inimene aitab kurjategijat peale kuritöö läbiviimist, nimetatakse seda õiguslikuks kaitseks... (Sõbralt kuuldud)
 
Varia (Foto)
Hea advokaat vs suurepärane advokaat (autor: internet)
Kui hea advokaat tunneb seadust, siis suurepärane advokaat tunneb kohtunikku
 
Varia (Anekdoot)
Võtab sõnatuks
Ajakirjanik: "Lugupeetud advokatuuri aukohtu liige, kuidas te kommenteeriksite advokaat Kaasiku vahelejäämist pistise pakkumisel?"
Aukohtu liige: "Sõnatuks võtab... kuidas küll nii kogenud tegija nii labaselt vahele jäi. Ju siis muutuks hooletuks, mis muud..." (Sõbralt kuuldud)
 
Sport (Anekdoot)
Advokaat
Advokaadilt küsitakse enne tema poolt kaitstava suusataja FIS-i komisjoni ette minekut, et milliseks ta hindab suusataja võiduvõimalusi dopingujuhtumi lahendamisel.
Advokaat vastab, et sportlase võiduvõimaluste kohta ei oska ta midagi öelda, aga selles võib kindel olla, et advokaat võidab alati... (Sõbralt kuuldud)
 
Varia (Küsimus-vastus)
Valetamine
Küsimus: Kuidas saada aru, et advokaat valetab?
Vastus: Ta valetab siis, kui ta huuled liiguvad... (Sõbralt kuuldud)
 
Varia (Anekdoot)
Kohtusaalis
Kohtusaalis.
Kohtunik: "Kui mitu korda te olete varem vanglas viibinud?"
Süüdistatav: "9 korda".
Kohtunik: "Kuna tegemist on korduvalt karistatud isikuga, siis määran antud kohtuasja raames maksimaalse võimaliku vanglakaristuse".
Süüdistatav: "Kummaline, tavaliselt saavad püsikliendid ikka soodustust..." (Sõbralt kuuldud)
 
Varia (Anekdoot)
Tunnistaja
Peale seda, kui tunnistaja oli andnud vande ja viibis vande all, ütles kohtunik: "Ja pidage meeles, et te andsite tõotuse rääkida ainult tõtt. Kas te teate, mis ootaks teid siis ees, kui te ei räägiks tõtt?"
Tunnistaja: "Tean küll, mind ootaks siis ees rahaline kindlustatus väga pikaks ajaks...". (Sõbralt kuuldud)
 
Varia (Anekdoot)
Veenmine
Kaks noort meest on kohtus marihuaana omamise eest.
Kohtunik: "Te olete noored mehed ja ma ei tahaks teie elu vanglaga ära rikkuda. Ma annan teile viimase võimaluse- te peate nädal otsa tegema inimeste hulgas selgitustööd narkootikumde kahjulikkusest. Nädala pärast räägite mulle oma saavutustest ja siis ma otsustan, kas te saate vabaks või lähete vanglasse."
Nädala pärast on noormehed taas kohtus.
Kohtunik küsib esimeselt noormehelt, et kas tema selgitustöö kandis ka vilja.
Esimene noormees vastab: "Lugupeetud kohtunik, ma suutsin veenda 17 inimest, et nad loobuksid narkootikumide kasutamisest."
Kohtunik: "Hea tulemus. Kuidas te seda saavutasite?"
Esimene noormees: "Ma tegin joonise, kus oli kaks ringi, suur ja väike. Ma näitasin inimestele, et suur ring on nende aju suurus enne narkootikumide tarvitamist ja väike ring on aju suurus peale narkootikumide tarvitamist."
Kohtunik: "Suurepärane! Ja teie, teine noormees, kuidas teil läks?"
Teine noormees: "Ma suutsin 198 inimest ümber veenda, et nad loobuksid narkootikumide kasutamisest."
Kohtunik: "Uskumatu! Kuidas see teil õnnestus?"
Teine noormees: "Ma tegin ka joonise kahe ringiga. Ütlesin inimestele, et väiksem ring on pärak enne vanglasse sattumist ja suur ring on pärak peale vanglast vabanemist..." (Sõbralt kuuldud)
 
Varia (Anekdoot)
Põrgus
Advokaat sureb ja satub põrgusse. Kurat ütleb, et on kolm ruumi ja advokaat peab valima, et millises ta soovib viibida terve igaviku. Advokaat avab esimese ukse- ruumis on põrgupalavus ja põrandat katab tulikuuma vee kiht. Teises ruumis katab põrandat hõõguv süsi. Kolmandas ruumis teeb aga nägus blondiin suuseksi ühele vanamehele. Advokaadi silm läheb särama ja ütleb, et kolmas ruum on tema valik.
"Kas tõesti?", imestab kurat ja ütleb blondiinile, et tule ära, advokaat teeb nüüd sinu tööd ise edasi. (Sõbralt kuuldud)
 
Varia (Anekdoot)
Aparaat
Kohtusaalis.
Kohtualune: "Ma ei saa aru, kuidas mind saab süüdistada salaalkoholi tootmises! Minu juurest ei leitud mitte grammigi samagonni!"
Kohtunik: "Aga teie juurest leiti ju samagonniaparaat."
Kohtualune: "No sellisel juhul palun mõiste mind süüdi ka vägistamises!"
Kohtunik: "???"
Kohtualune: "Teie loogika järgi peaks ju piisama, kui ma püksiluku lahti teeksin ja aparaadi välja võtaksin..." (Sõbralt kuuldud)
 
Majandus (Anekdoot)
Kolm küsimust
Mees helistab advokaadile: "Lugesin ajalehest teie uskumatut pakkumist, et te olete valmis vastama kolmele küsimusele ainult 50 euro eest! Kas see vastab tõele?"
Advokaat: "Vastab."
Mees: "See on üldist hinnataset arvestades vist päris hea pakkumine?"
Advokaat: "On."
Mees: "Kas ma võiksin järgmisel kolmapäeval teie kontorisse tulla, et oma probleemist rääkida?"
Advokaat: "Jah, aga peate arvestama, et olete oma kolm küsimust juba ära küsinud ja ma teen kohe selle peale arve ka ära..." (Sõbralt kuuldud)
 
Varia (Anekdoot)
Vägistamine
Kohtusaalis.
Kohtunik küsib prostituudilt: "Miks te teatasite oma vägistamisest alles päev peale vägistamise toimimist?".
Prostituut: "Sest alles siis sain ma teada, et toimus vägistamine, sest kliendi poolt väljakirjutatud tšekk osutus kattetuks!" (Sõbralt kuuldud)
 
Varia (Anekdoot)
Ajukääbik
Ruhnu mees kaevatakse kohtusse sellepärast, et ta kasutas maavanema kohta sõna "ajukääbik". Kohtusaalis küsib kohtunik, et milleks oli vaja kasutada sellist sõna lugupeetud inimese suhtes. Ruhnu mees vastab: " Tõesti, läksin liiale, nimetates maavanemat ajukääbikuks. Tegelikult on ta hoopis tõeline ajuhiiglane!"
REKLAAM