Ebausk kasiinodes: õnn, õnnetoovad esemed ja rituaalid

Hasartmängude maailmas on ebausk alati olemas olnud. Seda võib näha mitmel erineval moel, alates täringutele puhuvatest mängijatest ja lõpetades numbri 13 vältimisega ruletilauas panuste tegemisel. Ebausk ei küsi rahvust, ehkki on mõnikord küll seotud kultuurilise taustaga. Ehk siis Eesti või Soome kasiinod võivad oma mängijate seas näha veidi erinevat ebausku sellest, mida kohtab Ameerika või mõne Aasia riigi kasiinodes.

Ebausk on üldiselt kahjutu, aga ka tavaliselt ka täiesti kasutu. Vaatame siiski mõningaid levinumaid ebausust tingitud mängijate tegevusi.

Võidusümbolitel peatunud mänguautomaatide vältimine

Mõned mängijad ei pane oma raha kunagi mänguautomaati, mille puhul eelmine mängija on jätnud rullikutele suure võiduga võidukombinatsiooni. Nad eeldavad, et mäng, mis on hiljuti end eelmise mängija jaoks ära tasunud, pole valmis kohe uut võitu väljastama.

Tõde selles uskumuses aga ei ole, sest kõik mänguautomaatide tulemused on juhuslikud ja varasemad tulemused ei mõjuta kuidagi tulevasi tulemusi. Õige sümbolite kombinatsiooniga mänguautomaatide otsimise nüansirikkam versioon hõlmab napilt suurest võidust ilma jäänud kombinatsiooni otsimist. Ebausklik mängija eeldab sellisest kombinatsioonist, et suur õnn on väga lähedal ja mängib edasi lootuses, et järgmise mõne keerutusega saabubki see suur võit.

Käepideme tõmbamine vs nupule vajutamine

Füüsiliste mänguautomaatide puhul, millel on olemas nii käepidemed kui ka nupud, pole tegelikult vahet, kuidas mängida. Nupu vajutamine või käepideme tõmbamine annab sama juhusliku numbrite generaatori signaali, et genereerida tulemus samade võimalike tulemuste kogumi põhjal.

Sellegipoolest tunnevad mõned mängijad, et neil on käepideme tõmbamisega rohkem õnne kui nupule vajutamisega ja mõned kasutavad neid rullikute käivitamise võimalusi oma õnne muutmiseks vaheldumisi.

Õnnelikud mütsid, särgid või amuletid

Tihti võib mängijaid näha kasiinos kandmas alati ühe ja sama logoga särke, mütse või jakke. Enamasti pole selle aluseks ebausk, vaid soov mugavalt riietuda, kuid aeg-ajalt omistab mõni mängija mõnele esemele ka üleloomulikku tähtsust.

Inimestele meeldib oma käitumises ja elukogemustes leida mustreid ja just seetõttu võib mõni riietusese või taskus olnud nipsasjake muutuda mängija jaoks õnnetoovaks sümboliks.

Õnnelik mängulaud või rituaalid

On mängijaid, kes kasiinos mängivad oma valitud lauamängu ainult ühes konkreetses lauas. Isegi kui see laud on mängijaid täis ja kõrval asuvas lauas on olemas vabad kohad, eelistab ebausklik mängija pigem kauem oodata oma õnnelauas koha vabanemist, kui istuda mängima teise lauda.

Mõnel mängijal on olemas konkreetsed rituaalid, mida nad teevad, kui suur võit tundub olevat lähedal. Näiteks võib kasiinos märgata videopokkeri mängijaid, kes püsivad enamuse ajast mängides samas rütmis, kuid aeg-ajalt teevad pause ja pobisevad enne nupule vajutust endale midagi nina alla.

Tavaliselt on neil sellel hetkel enne kaartide vahetamist suurest võidust, näiteks kuningliku mastirea saamisest, puudu üks kaart. Nad tunnevad, et peavad enne kaardi vahetamist hoolikalt keskenduma ja veenduma, et on teinud kõik õigesti ja vajadusel lugema mõned palved oma õnnejumala poole. Seejärel visualiseerima mõttes pildi õnnetoovast kaardist ja ehk isegi seda vaikselt nina alla pobisema.

Kas see tegevus toob tulu? Võib-olla umbes üks kord 47 juhul, sest just see on statistiline tõenäosus. Samas võib loomulikult öelda, et sellised mängijad pole soovitud võidukombinatsiooni kunagi saanud, ilma täiendavate palvete ja pobisemiseta, sest nad peavad vajalikuks seda teha iga kord, kui suur võit väga lähedal tundub olevat.

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga